ЗДОРОВИЙ ЗІР

Щоб вести активне і радісне життя, будь то полювання, панкур або просто ігри, наші вихованці в значній мірі покладаються на гарний зір.

У той же час, ми часто виявляємо погіршення стану інших органів чуття, таких як слух, але нам важко визначити, коли зір наших супутників починає погіршуватися.

Тому особливо важливо забезпечувати максимум підтримки у вигляді харчування протягом всього життя. Як і у людей, старіння викликає зміни в анатомії очей, а також збільшує частоту захворювань, пов'язаних із зором, і харчування відіграє важливу роль у зниженні їх кількості.

ВІТАМІНИ

Вітаміни беруть активну участь у підтримці та захисті зору.

ВІТАМІН А

Вітамін А допомагає сітківці, рогівці та іншим тканинам ока нормально функціонувати і забезпечує необхідну пігментацію. Також водомо, що вітамін А сприяє гостроті нічного зору, максимізуючи чутливість сітківки до світла.

ВІТАМІН С

Цей антиоксидантний вітамін допомагає захищати чутливі тканини від дії агресивних сполук вільних радикалів, які є побічними продуктами метаболізму. Це допомагає зменшити ризик розвитку катаракти і уповільнює розвиток вікових змін.

ВІТАМІН Е

Це ще один потужний антиоксидант, який також захищає клітини очей від пошкоджень вільними радикалами. Він працює в поєднанні з селеном на клітинному рівні.

ЦИНК

Цей важливий мікроелемент допомагає доставляти вітамін А з печінки в сітківку - для продукції меланіну, захисного пігменту очей.

СЕЛЕН

Селен є важливим компонентом антиоксидантного ферменту глутатіонпероксидази, який знаходиться в очах. Хоча його роль в зорі до кінця не вивчена, дослідження показали, що зниження рівня селену пов'язане з дегенерацією сітківки.

ЖИРНІ КИСЛОТИ

Клінічні дослідження показали, що довголанцюгові омега-3 жирні кислоти необхідні для нормального розвитку зору у котів та собак.

Під час вагітності, поки ембріон розвивається, омега-3 жирні кислоти матері важливі для раннього розвитку зорових тканин і нервів.

Такі довголанцюгові омега-3 жирні кислоти, як ДГК і ЕПК, в основному містяться в риб'ячому жирі та деяких водоростях, вони необхідні для цілісності зовнішніх оболонок, що оточують зоровий нерв. Цей нерв передає зображення від ока до мозку, і тому недостатні рівні омега-3 можуть привести до поганої передачі цих сигналів та погіршення зору.

Крім того, деякі дослідження показують, що омега-3 жирні кислоти допомагають захищати очі дорослих тварин від дегенерації і сухості.

Незамінні жирні кислоти також сприяють правильному відтоку внутрішньоочної рідини, зменшуючи ризик високого очного тиску і катаракти.

ТАУРИН

І звичайно ж, жодна дискусія стосовно зору не буде буде завершеною без згадки про таурин.

Таурин має структуру подібну з амінокислотою, але не входить до складу жодного поліпептидного білкового ланцюга. Він виробляється в організмі більшості тварин з сірчаних амінокислот - метіоніну і цистину, однак кішки еволюціонували без достатніх кількостей необхідних для цього ферментів.

Важливість таурину в розвитку зору вперше була встановлена в 1975 році (Hayes et al.), коли дефіцит зв'язали з дегенерацією сітківки.

У котів, яких годують раціонами з дефіцитом таурину, часто не має жодних клінічних ознак, однак, у міру прогресування захворювання, кішка може неохоче виходити на вулицю або застрибувати на предмети.

Сучасні корми для котів доповнюють таурином, щоб уникнути його дефіциту, причому більш високі рівні включені в корми для молодих кошенят.