ЗДОРОВ'Я ЛАП І КІГТІВ

Здоров'я лап наших вихованців дуже важливе. Вони використовують їх щодня, не лише для пересування і захоплення предметів, а також для сприйняття навколишнього середовища, пом'якшення ударів і підтримки температури тіла. Лапи також потребують захисту. Ефективний захист лап можна забезпечити за допомогою харчування.

Дефіцит поживних речовин часто проявляється змінами в шкірі і подушечках лап.

Як і шкіра, подушечки лап вимагають надходження різних поживних речовин, в тому числі біотину, вітамінів А, Е і С, харчових ліпідів і мінералів.

СТРУКТУРА ПОДУШЕЧОК ЛАП

Шкіра на лапах наших собак і котів сильно відрізняється від шкіри, яка покриває решту тіла. Окрім відсутності волосків і фолікулів, шкіра на лапах дуже міцна і щільна, але в той же час еластична та м'яка.

У міру зношування, на подушечках можуть з'являтися тріщини, через які можуть потрапити шкідливі бактерії та грибкові захворювання, що може призвести до розвитку запальних процесів та перегріву, все це може проявлятись болем та небажанням спиратись на кінцівки.

Зниження активності. може привести до надмірного збільшення ваги, що, в свою чергу, посилює стрес і збільшує навантаження на подушечки.

КІГТІ

Кігті- це тверда та кератинізована модифікація епідермісу шкіри, наші вихованці використовують їх длятого щоб дряпати, рити нори, панкуру та полювання на здобич. Для підтримки гостроти, кінчики кігтів постійно оновлюються.

Як і шкіра, без належного догляду і уваги і відповідного харчування, кігті можуть стати ламкими і на них можуть з'являтися тріщини, це призводить до болісних відчуттів і розвитку інфекцій.

Будь-який нутрієнт, корисний для шкіри, також приносить користь і кігтям.

ПРОБЛЕМИ З ШКІРОЮ І КІГТЯМИ

Однією з найбільш поширених причин поганого стану шкіри подушечок лап є недостатня кератинізація, яка призводить до сухості і розтріскування їх поверхні.

Поживні речовини, такі як біотин, цинк і вітамін А, є невід'ємною частиною процесу кератинізації, і, хоча симптоми гострого дефіциту цих речовин зустрічаються рідко, частіше можна діагностувати приховані хронічні стани.

Також, на еластичність та цілісність тканин шкіри лап значною мірою впливають омега-3 жирні кислоти.

ВІТАМІНИ А ТА Е

Ці жиророзчинні вітаміни забезпечують антиоксидантну функцію в організмі, нейтралізуючи реактивні форми кисню, такі як перекиси та вільні радикали. В активній формі, ці види кисню негативно впливають на клітинні мембрани і чутливі тканини, такі як лапи, викликать запалення і локальний перегрів тканин. Це провокує собак собак розгризати та розлизувати ці ділянки шкіри, погіршуючи тим стан травми.

Крім того, вітамін А бере участь в диференціації і кератинізації епітеліальних клітин, а його надмірна або недостатня кількість може привести до відшарування епітелію, надмірного злущування, надлишкової кератинізації і підвищеної сприйнятливості до інфекцій.

І хоча всі повноцінні раціони повинні містити достатню кількість цих вітамінів, доведено, що додаткова саплементація цими вітамінами здатна покращувати стан шкіри.

ОМЕГА - 3

Жирні кислоти омега-3, особливо ті, які містяться в риб'ячому жирі, необхідні для правильного функціонування лап та кігтів.

По-перше, їх метаболізм призводить до вироблення протизапальних речовин - ейкозаноїдів, які зменшують жар і набряк лап. Це, в свою допомагає попередити їх розгризання і роздряпування.

По-друге, омега-3 кислоти з риби, такі як ЕПК і ДГК, інтегруються у клітинні мембрани, забезпечуючи їх міцність і гнучкість. Якщо вони відсутні або знаходяться у дефіциті, клітини стають крихкими і менш здатними протистояти стресу і зношуванню.

Крім того, ці довголанцюгові жирні кислоти також залучені до виробництва інших речовин, таких як холестерин, які сприяють утворенню плівки, що вкриває поверхню шкіри.

БІОТИН

Біотин необхідний в незначних кількостях, але він є важливим вітаміном для підтримки диференціації клітин і кератинізації шкіри.

ЦИНК

Цинк бере участь у багатьох обмінних і захисних процесах в організмі. Як компонент кількох ключових ферментів він необхідний для синтезу і підтримки білків і ліпідів.

Дефіцит цинку викликає симптоми захворювань шкіри. Він також необхідний для метаболізму вітаміну А, підтримки імунної системи і цілісності епідермісу, тому шкіра є однією з основних в організмі для цього мінералу.

Недавні наукові дослідження показали, що збільшення рекомендованих доз цинку для собак і котів в раціонах, в якості харчових добавок показали позитивний вплив на стан тварини.