ОПТИМАЛЬНА ВІТАМІННА ПОЖИВНІСТЬ

Вітаміни є важливими органічними поживними речовинами, які наші улюбленці повинні отримувати з раціону, оскільки вони самі не здатні синтезувати їх у достатній кількості.

Відкриття і розуміння функцій вітамінів стало одним з головних досягнень в області дієтології за останні десятиліття та призвело дозначних успіхів в області здоров'я та довголіття. Вони необхідні для росту, репродукції, метаболізму, здоров'я та здатності до виживання в цілому. Вітаміни містяться в більшості харчових продуктів в тих або інших кількостях. Для компенсації дефіциту вітамінів в готових раціонах, через їх втрату під час приготування та зберігання найчастіше використовують харчові добавки.

ЖИРОРОЗЧИННІ ВІТАМІНИ

Природно вітаміни A, D3, E і K існують у формі жирів і, отже, є жиророзчинними. В організмі ці вітаміни зберігаються у жирових запасах, а також різних органах, таких як печінка і нирки, і можуть накопичуватися до потенційно токсичних рівнів при надмірному споживанні.

Вітамін А - це ключовий вітамін для розвитку і підтримки зору, а його дефіцит може призводити до його погіршення і навіть сліпоти. Він також важливий для цілісності слизових оболонок і підтримки імунної системи. Тому, низькі запаси вітаміну А в організмі можуть негативно впливати на стійкість до хвороб, кератінізацію тканин і фертильність. Хоча в деяких тваринних жирах, таких як риб'ячий жир, часто містяться високі рівні вітаміну А, зазвичай в корми для собак та котів він додається у вигляді стабілізованого ретинілацетату.

Вітамін D3 - пов'язаний з розвитком і підтримкою здоров’я кісток і зубів, вітамін D3 впливає на засвоєння і розчинення кальцію, фосфору і магнію в цих тканинах. Його дефіцит пов'язаний з патологічними станами кісток, такими як рахіт і остеомаляція.

Вітамін Е - альфа-токоферол часто додають в корми для котів і собак, він працює як клітинний антиоксидант для підтримки імунної системи організму. Він також важливий для цілісності мембран і продукції енергії всередині клітин, а його дефіцит викликає знижену фертильність, м'язову дегенерацію і млявість.

Вітамін К - ключовою функцією вітаміну К є підтримка згортання крові. Він знижує ризик кровотечі. Хоча невеликі кількості можуть синтезуватися в організмі з інших сполук, корми для собак і кішок зазвичай доповнюються термостабільними формами.

ВОДОРОЗЧИННІ ВІТАМІНИ

Як випливає з назви, ці вітаміни розчиняються у воді і, отже, виводяться з сечею. Інтоксикація цими вітамінами зустрічається рідко, оскільки вони зазвичай не накопичуються в організмі, що також означає, що вони повинні надходити щодня з кормом.

Вітамін B1 (тіамін) - важливий для метаболізму вуглеводів і білків і бере участь у функціонуванні нервової системи. Ранні ознаки дефіциту цього вітаміну пов'язані з втратою апетиту і діареєю, за якими слідують ожиріння печінки і серця, судоми і шлунково-кишкові кровотечі.

Вітамін В2 (рибофлавін) - працює як антиоксидант, а також впливає на метаболізм і забезпечує цілісність зв'язок. Низькі запаси в організмі призводять до погіршення стану шерсті і дерматиту, катаракти, порушень росту і запалень слизових оболонок.

Вітамін B6 (піридоксин) - основна функція піридоксину полягає в метаболізмі білків, а дефіцит в раціоні призводить до ожиріння печінки, атаксії, судом, діареї і нудоти.

Вітамін В12 (холекальциферол) - важливий для підтримки клітин крові і білкового обміну. Хоча організм потребує його в незначних кількостях, дефіцит може призвести до анемії, дефектів росту, дисфункцій органів і погіршення стану шерсті.

Ніацин - необхідний для обміну білків, вуглеводів і жирів, а також для підтримки цілісності шкіри. Дерматити і виразки є основними симптомами дефіциту, але також може спостерігатись анорексія і деформація кісток.

Пантотенат - бере участь у метаболізмі амінокислот і забезпеченні цілісності шкіри, а недостатні резерви в організмі призводять до пошкоджень шкіри, дерматитів, сліпоти і зниження імунітету.

Фолат - необхідний для ефективного амінокислотного обміну і підтримки імунної системи. Дефіцит призводить до порушень росту, поганого стану шкіри, анемії і зниження фертильності.

Біотин - біотин бере участь у метаболізмі жирів, вуглеводів і білків, і, хоча він може синтезуватися організмом, його дефіцит може швидко призвести до погіршення стану шерсті, міцності суглобів і зниження фертильності.

Вітамін С - це важливий антиоксидант, який підтримує імунну систему організму. Він також важливий для правильного функціонування гормонів, що беруть участь у процесі кальцифікації кісток. Дефіцит вітаміну викликає уповільнення загоєння ран, кровотечі, зниження імунітету і деформацію кісток.

ЗАХИСТ ТКАНИН

За статистикою, 75% всіх смертей собак, що не пов'язані з нещасними випадками, спричинені онкозахворюваннями, нирковою недостатністю або серцевими захворюваннями, багато з цих станів пов'язані з віком. Наявні дані свідчать про те, що ці стани можуть посилюватись і, можливо, викликані руйнівним впливом вільних радикалів, особливо в ранні роки, коли тканини розвиваються і дозрівають.

Вільні радикали є природними побічними продуктами метаболізму, але особливо у великих кількостях вони продукуються під час стресу і при пошкодженнях тканин. Вони вражають клітинні мембрани, нуклеїнові кислоти і білки, це може призводити до загибелі клітин, генетичних змін і порушень синтезу білку.

Вітаміни Е, С і бета-каротин можуть запобігати або зменшувати негативний вплив вільних радикалів а, отже, знижувати кількість пов'язаних з ними захворювань.

Додавання харчових добавок раціони також здатне прискорювати загоєння та сприяє більш швидкому виходу з стресових ситуацій, таких як відлучення та екстремально висока активність.

ЗДОРОВЕ СЕРЦЕ

Кількість серцевих захворювань у собак збільшується у багатьох країнах і особливо вони поширені серед великих порід.

Антиоксидантні вітаміни можуть допомогти в запобіганні атеросклерозу, пригнічуючи зміни ліпопротеїнів, що є важливим початковим етапом у створенні цих кровоспинних з'єднань. Реактивні види кисню, такі як гідропероксид, також безпосередньо впливають на тканини серця, тому антиоксидантні вітаміни захищають ці чутливі тканини шляхом інактивації і нейтралізації цих сполук.

Артеріальна гіпертензія пов'язана з серцево-судинними захворюваннями, в результаті чого порушується здатність нирок виводити натрій, що призводить до затримки рідини і застійної серцевої недостатності. Вітаміни-антиоксиданти зменшують цей ефект, сприяючи кровотоку і покращуючи ефективність роботи нирок і печінки.

РАК І ПУХЛИНИ

Рак - це неконтрольована клітинна проліферація. Це дуже різноманітне у проявах і складне захворювання. Перетворення нормальної клітини в ракову включає стадії ініціації, промоції та прогресування, і генетична мутація може бути викликана радіацією, мутагенами або прооксидантами.

Відомо, що вітаміни С і Е блокують утворення мутагенних сполук, таких як нітрозаміни, які утворюються при прийомі нітритів, і тому вони були запропоновані в якості протиракових засобів.

Крім того, їх антиоксидантні властивості допомагають підтримувати імунну систему організму і, отже, допомагають організму боротися з потенційними канцерогенами.