ТУРБОТА ПРО РОТОВУ ПОРОЖНИНУ

За останні 20 років стоматологія стала одним з основних напрямків для ветеринарів і фахівців з харчування. Для власників домашніх тварин пародонтоз є однією з найбільш очевидних ознак проблем зі здоров'ям.

Фактично, 70% сучасних котів і 80% собак мають ознаки пародонтозу, тому Американська ветеринарна стоматологічна спілка стверджує, це захворювання є найбільш поширеною причиною проблем із зубами. Стоматологія також є основним напрямком навчання студентів ветеринарів, і багато хто з ветеринарних лікарів в даний час спеціалізуються на напрямках стоматологічного лікування.

ПРОДУКТИ ДЛЯ ТВАРИН

Багато кормів і ласощів для домашніх тварин в даний час мають фізичні та харчові властивості, спеціально призначені для поліпшення і підтримки здоров'я порожнини рота. Зокрема, велика кількість функціональних ласощів, включають асортимент для щоденного догляду за ротовою порожниною та зубами.

Хоча загальновизнано, що фізична чистка зубів щіткою є найкращим способом захисту, фізичний вплив, що забезпечується хрусткими гранулами, також має істотне значення. Великі гранули квадратної форми здатні очищувати наліт у важкодоступних місцях, між зубами, забезпечуюючи ефект очищення зубною щіткою, а також стимулюють ясна.

Також, за останні 10 років зросла кількість жувальных засобів для гігієни зубів. Багато з цих засобів містять інгредієнти і добавки, які мінімізують розвиток появи карієсу, але більшість сприяє яктивному руху щелеп, стимулюючи виділення слини, яка допомагає розщеплювати речовини, які провокують перидонтит.

ЗУБНИЙ НАЛІТ І ЗУБНИЙ КАМІНЬ

Як правило, проблеми зі здоров'ям зубів провокують два види речовин, які налипають на зуби.

Зубний наліт являє собою липке нашарування, яке складається з бактерій і залишків їжі, а з часом набуває жовтувато-коричневого кольору. Ці бактерії виділяють кислоти, які пошкоджують захисну емаль, якою вкриті зуби, викликають карієс та посилюють запалення ясен.

Також, мікротравми ясен сприяють проникненню бактерій в кровотік, де вони ускладнюють роботу імунної системи та можуть призводити до вторинних проблем зі здоров'ям. Деякі штами бактерій виділяють летючі речовини, такі як сірководень, який створює неприємний запах з рота. Другою речовиною, виявленою на зубах, є зубний камінь. Через один або два дні після налипання, зубний наліт починає приєднувати солі кальцію, які формують тверду, крихку структуру біля основи зубів. Камінь дуже важко видалити фізичними засобами і зазвичай, для цього необхідне ветеринарне втручання, тому найкращим рішенням являється профілактика. Зубний наліт і камінь разом викликають розвиток гінгівіту (запалення ясен).

ВІК І ОЖИРІННЯ

З віком, так само як і стан всього організму, стан зубів і ясен починає погіршуватися, вони стають більш сприйнятливими до впливу бактерій та хімічних речовин. Також, ясна стискаються і оголюють більше чутливого дентину.

Це може зробити жування і подрібнення корму болючими для літніх собак і кішок, що, в свою чергу, погіршує подрібнювання корму і ще більше посилює розвиток зубного нальоту.

Тому важливо регулярно оглядати зуби і ясна наших старіючих вихованців і проводити регулярні ветеринарні огляди.


" Роль вітаміну С в захисті здоров'я зубів і ясен безперечна. Відомо, що вітамін С покращує захисні механізми на додаток до ефекту пригнічення росту бактерій. "

СТРАТЕГІЇ ХАРЧУВАННЯ

Разом з тим, що хрусткі шматочки гранул корму або ласощів працюють як абразив та допомагають очищувати зуби фізично, вони також стимулюють виділення слини під час жування та містять високу кількість інгредієнтів та добавок, які також позитивно впливають на ротову порожнину.

Лужні речовини використовують для регулювання рН в ротовій порожнині, а також для зменшення мінералізації зубного нальоту. Ряд фруктових та овочевих екстрактів, таких як чорниці і календули, володіють потужними антимікробні та антиоксидантними властивостями, які допомагають пригнічувати розмноження бактерій та захищають ясна від впливу вільних радикалів і гідропероксидів.

Вітаміни С і Е, допомагають мінімізувати пошкодження оксидантами. Після проведення рядуклінічних випробувань, було встановлено, що прояви гінгівіту у собак та котів зменшувались при годуванні раціонами, які містили високу кількість ціх вітамінів.

Вітамін С також важливий для виробництва колагену, необхідного для міцного утримання зубів і підтримання структури ясен.