Здорова шкіра та шерсть

За рядом певних фізичних ознак ми можемо визначати, стан здоров'я та породу наших вихованців. Краса та якість шерсті являються одними з найважливіших серед цих показників, зазвичай її гарний стан говорить про те, що тварина здорова.

ШКІРА ТА ШЕРСТЬ

Власники тварин можуть не помічати багато симптомів, повязаних з дефіцитом того, або іншого нутрієнту. Однак стан шкіри і шерсті - це дуже помітний та очевидний показник, який ми можемо бачити щодня.

ШКІРА

Шкіра являється найбільшим органом тіла. Вона захищає організм і виконує ряд метаболічних функцій. Вона є основним бар'єром організму, запобігає потраплянню сторонніх речовин та підтримує метаболічний баланс.

Забезпечує механічну підтримку тіла і дозволяє правильно функціонувати суглобам і м'язам. Шкіра має важливу сенсорну функцію, вона попереджає організм про біль і зміни температури, а також допомагає регулювати температуру тіла через потовиділення та звуження і розширення судин. Також вона забезпечує важливу ендокринну функцію, секрецію речовини в кров.

Існує два основних шари шкіри. Зовнішній шар відомий як епідерміс, і складається з клітин, які стають все більш кератинізованими, коли просуваються до зовнішньої поверхні (рогового шару), де вони злущуються. Більш товстий внутрішній шар, відомий як дерма, складається з колагенових волокон, інтерстиціальної речовини і обмеженої кількості клітин. У ньому також містяться волосяні фолікули, сальні залози, кровоносні судини, нерви і м’язи що піднімають волосся. На дерму припадає найбільше навантаженння під час розтягнення та розриву шкіри, також дерма допомагає підтримувати нормальне функціонування та структуру епідермісу.

ШЕРСТЬ

Шерсть наших вихованців складається з 3 основних типів волосин, кожна з яких відповідає за різні функції. Найбільш розповсюдженим типом зазвичай є захисне волосся, яке становить зовнішній захисний шар. Це волосся, як правило, грубе і міцне, і особливо поширене в таких порід, як німецькі вівчарки і тер'єри.

Наступним шаром, з якого складається більшість шерсті, є вторинне волосся (підшерсток), яке забезпечує ізоляцію, відштовхує воду. Це волосся тонше і м'якше. І нарешті, шар дуже тонкого, короткого і м'якого пуху що покриває шкіру, забезпечуючи додаткову ізоляцію, біля її поверхні.

І ШКІРА, І ШЕРСТЬ ПОТРЕБУЮТЬ ВЕЛИКОГО СПЕКТРУ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН, ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЇХ ЗДОРОВ’Я ТА ФУНКЦІЇ.

ЦИНК

Тканини, що швидко відтворюються мають високу потребу у цинку, тому він являються важливою поживною речовиною для шкіри. Цинк також бере участь у біосинтезі жирних кислот і метаболізмі вітаміну А, які необхідні для здоров'я шкіри та шерсті. Особливо ефективним джерелом цього мінералю являються хелатні сполуки цинку, оскільки він легко всмоктується в травній системі і ефективно транспортується до клітин шкіри, де він необхідний.

МІДЬ

Мідь необхідна для перетворення амінокислоти тирозин в меланін, ця речовина необхідна для пігментації шкіри і волосся. Однією з ранніх ознак дефіциту міді є депігментація шерсті. Цей компонент також важливий для синтезу антиоксидантних ферментів, які захищають шкіру від окисного ушкодження.

ВІТАМІНИ А ТА Е

Вітамін А бере участь у відновленні та підтримці епітеліальних клітин, а його дефіцит або надлишок можуть призвести до епідермальних захворювань, таких як лупа, інфекції шкіри, випадіння волосся та гіперкератинізація. Оскільки вітамін А здатен накопичуватись в організмі, необхідно забезпечити його достатнє, але не надмірне споживання.

Як антиоксидант, вітамін Е захищає клітинні мембрани від пошкодження активними видами кисню. Такі шкідливі речовини, як вільні радикали, вражають клітини, які швидко ростуть, наприклад, клитіни шкіри. Тому вітамін Е - це важливий захисний елемент. Крім того, додаткове споживання вітаміну Е має позитивний вплив на деякі захворювання шкіри.

БІОТИН

Цей водорозчинний вітамін необхідний організму в мінімальних кількостях, щодня. У здорових котів та собак ця потреба, як правило, задовольняється мікробним синтезом в їх кишечнику. У випадку погіршення здоров'я або лікування антибіотиками, його виробництво мікробами може знизитись, в цих випадках показане застосування цього вітаміну и вигляді добавок. Біотин є ключовою поживною речовиною в синтезі кератину, а його дефіцит може викликати дерматити, алопеції та депігментацію шкіри. Він також необхідний для метаболізму ліпідів у шкірі, і тому має важливе значення для її цілісності.

ОМЕГА-3 ЖИРНІ КИСЛОТИ

Запалення шкіри може бути викликане багатьма факторами, включаючи укуси бліх або забруднення навколишнього середовища, що викликає пошкодження шкіри. Це, в свою чергу, призводить до того, що її температура підвищується, вона стає сухою та починає зудіти, а також може збільшити ризик розвитку інфекції. В результаті цього шерсть стає тьмяною, на ній може з'являтися лупа та розчісування. Омега-3 жирні кислоти, з риби, сприяють зменшенню запальної реакції, а також, вони здатні інтегруватись у клітинні мембрани, забезпечуючи міцність і гнучкість епітеліальних клітин. Також беруть участь у регуляції вироблення шкірного сала.