МІЦНІ КІСТКИ І СУГЛОБИ

У собак і котів відсутність фізичних навантажень може привести до безлічі проблем зі здоров'ям, і тому, чим старанніше ми підтримуємо активність наших вихованців, тим здоровішими вони будуть.

Якщо ми забезпечимо активну діяльність наших друзів-вихованців, даючи їм продукти, що містять правильні поживні речовини, ми зможемо забезпечити щасливе, здорове і приємне життя не тільки їм, а й самим собі як їх власникам.

СКЕЛЕТ

Протягом усього життя кістки постійно оновлюються і зміцнюються, але також руйнуються, щоб вивільнювати запаси кальцію і фосфору для інших потреб організму.

Правильні рівні кальцію, фосфору, магнію і вітаміну D в раціоні особливо важливі для підтримки формування кісток. Вітамін D стимулює організм до утворення кісткової тканини, а кальцій, фосфор і магній утворюють тверду кісткову структуру. Особливо важливо домогтися правильного співвідношення кальцію і фосфору в раціоні, і воно повинно точно відповідати співвідношенню цих речовин в самих кістках.

ЗВ'ЯЗКИ І СУХОЖИЛЛЯ

Зв'язки і сухожилля є волокнистими сполучними тканинами. Вони з'єднують м'язи й кістки і забезпечують міцність і гнучкість суглобів. В міру старіння наших вихованців вони стають менш гнучкими і крихкими, що може привести до розтягнень і розривів.

Поживні речовини, такі як цинк і омега-6 жирні кислоти, важливі для підтримки міцності і еластичності цих важливих тканин.

ВІТАМІНИ

Вітаміни відіграють важливу роль у багатьох функціях організму, включаючи вироблення енергії, формування кісток, імунітет і регуляцію рідини. Всі вони необхідні для мобільності і рухливості, достатнє надходження вітамінів можна забезпечити через раціон. Також, вітаміни необхідні для видалення побічних продуктів, таких як молочна кислота, для підвищення витривалості і життєвої сили.

Організм може накопичувати і зберігати жиророзчинні вітаміни, такі як вітаміни А і D, проте, водорозчинні вітаміни, такі як тіамін (В1) і рибофлавін (В2), повинні надходити в організм щодня.

МІНЕРАЛИ

Мінерали, такі як мідь і марганець, потрібні в невеликих кількостях,вони являються важливими компонентами ферментів, необхідних для вироблення енергії. Ці Компоненти зберігаються в організмі в таких органах, як печінка і нирки, їх регулярне надходження з раціонами важливе для підтримки цих резервів.

Інші мінерали, такі як магній і кальцій, потрібні в набагато більших кількостях і необхідні для підтримки міцності кісток і регуляції рідини. Знову ж, необхідний дієтичний запас.

ШКІРА

Здорова шкіра забезпечує підтримку скелета і гнучкість при рухах і розтягненнях тіла. У міру старіння наших вихованців їх шкіра може стати сухою, тонкою і менш еластичною, що знижує їх рухливість і збільшує ризик пошкоджень і запалень.

Її еластичність і міцність залежать від хорошої гідратації і достатнього запасу в раціоні жирів і мінералів, таких як лінолева кислота і цинк. Разом з іншими поживними речовинами вони сприяють виробленню колагену, кератину і шкірного сала, які допомагають підтримувати шкіру здоровою в літньому віці.

М'ЯЗИ

Здорові м'язи важливі для активності, але вони також забезпечують силу і підтримку для суглобів.

М'язові волокна складаються з довгих ланцюжків амінокислот, які утворюються з харчових білків. Кількість і якість цих харчових білків надзвичайно важлива для забезпечення того, щоб правильна комбінація амінокислот була доступна для створення м'язових тканин. Тваринні і дріжджові білки містять комбінації амінокислот, які найбільш точно відповідають потребам організму.

Таким чином, раціони з високим вмістом цих білків забезпечують оптимальний розвиток м'язів.

СУГЛОБИ

Суглоби складаються з кісток, захищених шарами хряща, та інкапсульваних в камеру заповненою рідиною. Хрящ і рідина одночасно змазують суглоб при рухах і захищають від стирання і зіткнення між кінцями кісток. Зневоднення може призвести до зменшення кількості рідини, що підвищує тертя між кістками і погіршує змащування. В обох випадках суглоб стане жорстким і болючим. Тому важливо підтримувати хорошу гідратацію, забезпечуючи достатню кількість чистої, прісної води, а також забезпечувати достатню і збалансовану кількість мінералів і електролітів в їжі, таких як натрій, хлорид і калій.

Крім того, запалення зовні і всередині суглобової камери створює додаткове навантаження на суглоб, що знову призводить до болю і зниження рухливості. Причиною може бути інфекція, надмірна вага і травми. Цьому можна запобігти включивши в раціон омега-3 жирні кислоти, які знижують запальну реакцію. Риб'ячий жир, такий як жир анчоусів, є найбільш ефективним і концентрованим джерелом цих жирів.

Нарешті, гарне здоров'я хряща необхідно для підтримки гнучкості і рухливості. Здоровий хрящ м'який і гладкий, поглинає будь-які удари і тертя між кістками. У міру старіння наших вихованців їх хрящі стають більш сухим , тонкими і менш гнучкими, що призводить до підвищення тертя і стирання, що, в свою чергу, викликає запалення. Речовини, що відновлюють суглоби, такі як глюкозамін і хондроїтин, сприяють оновленню хряща і перешкоджають його руйнуванню, допомагаючи тим самим підтримувати еластичність і гнучкість суглобів.

МЕТАБОЛІЗМ

Генерація енергії в організмі відбувається під час метаболізму, в клітинних мітохондріях. Цими метаболічними процесами керують ферменти і вітаміни, які сприяють виробленню енергії з жирів і вуглеводів з раціону.

Комплекс вітамінів групи В, в тому числі тіамін, рибофлавін і ніацин, є особливо важливими поживними речовинами для підтримки здорового обміну речовин, і, оскільки вони не можуть зберігатися в організмі, необхідний поживний щоденний раціон.

Крім того, чим більше клітин в організмі, тим більше енергії створюється, і нуклеотиди (будівельні блоки для ДНК) мають вирішальне значення для розмноження клітин.

Ці нуклеотиди природним чином виробляються організмом, проте харчові добавки, наприклад, з дріжджів, можуть додатково стимулювати вироблення енергії.