СИЛЬНА ІМУННА СИСТЕМА

Наші вихованці активно контактують із зовнішнім світом, де вони стикаються з широким спектром загроз - хворобами і інфекціями. Спілкування з іншими тваринами та контакт із сторонніми речовинами кидають виклик імунній системі, але також і тренують її. Вакцини і терапевтичні препарати забезпечують необхідну підтримку, однак, раціон наших вихованців відіграє не менш важливу роль у наданні імунітету можливості протистояти і долати виклики самостійно.

ДИТИНСТВО

Найбільший ризик захворіти з’являється незабаром після народження, оскільки імунна система організму ще не розвинулася і новонароджені тварини зазнають нових викликів.

Цуценята і кошенята народжуються з базовою імунною системою, яку вони успадковують через антитіла, що передаються від матері під час вагітності. Далі вона підтримується імуноглобулінами, які потрапляють з материнського молока. Це дає їм можливість боротися з первинними загрозами вірусів, бактерій і сторонніх речовин.

Однак ця підтримка коротка, і їм необхідно швидко розвивати власну імунну систему для боротьби з подальшими викликами. Цуценята та кошенята особливо вразливі під час цього етапу розвитку імунітету, і харчування відіграє важливу роль у створенні нових захисних механізмів.

ЗАХИСНІ БАР'ЄРИ

Першою лінією захисту організму є його зовнішні поверхні, такі як шкіра і слизові оболонки. Вони слугують захисним бар'єром, який перешкоджає потраплянню шкідливих речовин, і є ефективними при боротьбі з більшістю бактерій і вірусів. Слизові оболонки легень і травного тракту, зв'язують шкідливі речовини і не дозволяють їм проникати в кров.

Оболонки також містять клітини, які специфічно націлені на знищення чужорідних білків (бактерій). Будь-які порізи шкіри або пошкодження слизових оболонок можуть дозволити цим бактеріям і чужорідним білкам потрапити в систему кровообігу, де вони можуть почати розмножуватись і спричиняти розвиток інфекційних захворювань.

Поживні речовини, такі як хелат цинку і біотин, можуть допомогти зберегти цілісність шкіри, тоді як пребіотики та функціональні харчові волокна, такі як мананолігосахариди (MOS) і подорожник, сприяють розвитку здорової слизової оболонки кишечника.

ІМУННА ВІДПОВІДЬ

Фагоцити, що називаються макрофагами, першими реагують на інфекції. Фагоцити активуються в області, де присутні антигени, і знищують чужорідні речовини. Потім вони переміщаються в лімфатичні вузли, де прикріплюються до В- і Т- лімфоцитів. В-лімфоцити починають продукувати специфічні антитіла до антигенів, які потрапили в організм. Завдяки цим антитілам бактерії гинуть. Допоміжні Т- лімфоцити діють як сигнал для направлення антитіл і Т-клітин кілерів в інфіковані місця. Ця ланцюгова реакція дозволяє організму давати первинну (вроджену) і вторинну (набуту) імунну відповідь.

ЗАПАЛЕННЯ

Запальні реакції контролюються омега-6 і 3 жирними кислотами, які в основному отримуються з їжі. Тому важливо забезпечити гарне дієтичне постачання жирних кислот через жири з рослин та риби для підтримання ефективної відповіді. В іншому випадку запалення неможливо контролювати, що може погіршити інфекцію.

ЖИРОРОЗЧИННІ ВІТАМІНИ

Жиророзчинні вітаміни A, D і E важливі для правильного функціонування імунної системи. Вітамін А бере участь у функціонуванні фагоцитів і активації Т- і В-лімфоцитів, і тому має важливе значення для здатності організму навчатися як протистояти новим загрозам. Він також важливий для підтримки здоров’я слизових оболонок, які являються першою лінією захисту організму. Вітамін А, як правило, додають до раціону, щоб забезпечити повноцінні запаси, але також його можна знайти в таких інгредієнтах, як тваринні жири і білки.

Вітамін Е являеться вітаміном антиоксидантом, який в основному зберігається в оболонках клітин, де він захищає клітини від пошкоджень побічними продуктами інфекцій. Він також важливий для виробництва і функціонування лімфоцитів, а збільшення кількості вітаміну Е в раціоні, як було показано, підвищує їх рівень.

Вітамін D управляє активністю Т- і В-лімфоцитів та інших імунних клітин, гарантуючи, що вони функціонують правильно та контрольовано. Дефіцит вітаміну D може викликати гіперактивність імунної системи. Він також важливий для переміщення і націлювання макрофагів, а також на їх здатність боротися з певними бактеріями.

ВОДОРОЗЧИННІ ВІТАМІНИ

Вітаміни В6, В12 і фолієва кислота основні елементи для клітинного метаболізму і розмноження, і тому необхідні для розмноження і активності імунних клітин, таких як фагоцити. Тіамін і вітамін B1 також важливі для підтримки зовнішніх бар'єрів організму і, таким чином, допомагають захистити його від інфекцій. Вітамін С також є важливим вітаміном для імунітету. Його антиоксидантна дія, особливо в білих клітинах крові, допомагає знищувати чужорідні бактерії, а нестача призводить до зниження імунітету.

Здорові собаки і коти здатні виробляти достатню кількість вітаміну С в своєму організмі, однак в разі хвороби або в процесі одужання його синтез порушується, тому можуть знадобитися харчові добавки.

МІНЕРАЛИ

Майже всі мінерали певним чином сприяють імунітету організму. Залізо, цинк, селен і мідь особливо важливі тим, що вони грають важливу роль в ряді антиоксидантних ферментів, які допомагають захистити організм від вільних радикалів.

Вільні радикали, які є природними побічними продуктами метаболізму, пошкоджують чутливі органи і тканини організму, такі як репродуктивні органи, серце і мозок.

Антиоксидантні ферменти безпосередньо нейтралізують ці речовини, а також захищають органи і тканини від подальшого впливу. Ці мінерали також є частиною ферментів, які впливають на первинні і вторинні імунні реакції, і їх дефіцит може знизити ефективність імунної системи.