КОНТРОЛЬ ВАГИ

Ні для кого не секрет, що зайва вага та ожиріння - це розповсюджені проблеми у людей, кількість випадків яких постійно зростає за рахунок споживання висококалорійних продуктів та неправильних перекусів, а також зниження енергетичних витрат. Протягом останніх 10-15 років така ж тенденція спостерігається і в домашніх тварин, особливо у певних порід собак.

ХАРЧОВІ ЗВИЧКИ

Хоча наші домашні тварини розвивалися поряд з людьми протягом тисячоліть, багато особливостей харчової поведінки їхніх предків все ще можна спостерігати сьогодні.

У дикій природі коти зазвичай здобувають їжу шляхом полювання вночі та вдень, споживаючи здобич, поки вона свіжа і тепла. Домашні коти віддають перевагу невеликим, частим прийомам свіжої їжі. Коти, як правило, також здатні змінювати об’єми споживання для задоволення своїх енергетичних потреб, і тому, поки раціон є збалансованим і високоякісним, вони не повинні набирати надмірної ваги.

Собаки, однак, еволюціонували від тварин, які підбирають їжу з землі, та харчуються тоді, коли мають можливість. У дикій природі вони зазвичай споживають залишки здобичі, що залишили великі коти, або туші загиблих тварин, які померли природно, і їм доводиться споживати якомога більше їжі в найкоротші терміни, оскільки конкуренція в зграї дуже висока. Знову ж таки, ми бачимо деякі з цих рис у сучасних собак, коли їхня увага зосереджена на споживанні, а не на смаку їжі, а швидкість і кількість поїдання збільшується, коли їх годують пліч-о-пліч з іншими собаками.

Поведінка відіграє важливу роль у підтримці ваги тіла, оскільки ми можемо контролювати, як і коли ми годуємо своїх улюбленців, щоб краще відповідати їхнім природним потребам.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ БАЛАНС

Звичайно, всі тварини потребують енергії для зростання і фізичної активності, однак, до 2/3 енерговитрат йдуть на метаболізм і виробництво тепла. Зі збільшенням фізичних навантажень потреба в енергії зростає відповідно. Високоактивна робоча собака може потребувати вдвічі більше калорій, ніж та, що мало рухається. Крім того, деякі породи мають більш високий рівень метаболізму в стані спокою, ніж інші, і, отже, їх потреба в енергії природно вище. Наприклад, великий дог витрачає вдвічі більше калорій при відпочинку, ніж ньюфаундленд.

Всі якісні корми для домашніх тварин включають докладні інструкції з харчування на своїх упаковках, які були ретельно розраховані на основі енергетичного цінності корму та енергетичних потреб наших домашніх тварин з різною вагою.

СИТІСТЬ

Надмірне збільшення ваги зазвичай обумовлено трьома основними факторами

  • Недостатні витрати енергії - занадто мало фізичних навантажень

  • Схильність до збільшення ваги - деякі породи і фізичні умови можуть підвищувати ризик

  • Надмірне споживання калорій - переїдання або непридатна їжа

У багатьох випадках перші два чинники неможливо легко контролювати. Наприклад, власник лабрадора на 14-му поверсі житлового будинку у місті повинен зосередитися на тому, як вони можуть попередити переїдання, щоб підтримувати здоровий стан тіла свого вихованця. Як вже згадувалося, більшість собак, природно, будуть переїдати, тому що інстинктивно будуть стурбовані тим, коли і де вони зможуть знову поїсти. Тому, до їх раціону рекомендовано додавати клітковину, яка знижує калорійність.

На зменшення почуття голоду можна впливати через жир і вуглеводи, які мають низьку засвоюваність.

L-КАРНІТИН

Надлишок енергії зберігається в організмі у вигляді жиру, а коли потрібна додаткова енергія, жир мобілізується і переноситься в мітохондрії клітин які його "спалюють". L-карнітин являється важливою поживною речовиною, яка полегшує передачу цих жирів через мітохондріальні стінки, а також сприяє виведенню побічних продуктів метаболізму. Підвищуючи рівень карнітину в організмі, можна збільшити швидкість і ефективність жирового обміну, що сприяє зниженню ваги.

КАЛЬЦІЙ ТА ВІТАМІН D

Хоча ми знаємо, що кальцій і вітамін D важливі для кісток, вони також беруть участь у процесі відкладання жиру. Вітамін D стимулює утворення м'язових волокон і формування та забезпечують підтримку жирових клітин. Його дефіцит супроводжується зменшенням м'язових тканин і нерегулярним відкладанням жиру. В організмі тварин кальцій відігрвє безліч функцій, наприклад сприяє виведенню жиру з організму. Вважається, що кальцій зв'язується з насиченими жирами та утворює сполуки, що виводяться з організму в незмінному стані. Кальцій також необхідний для багатьох метаболічних процесів.

РОСЛИННІ ЕКСТРАКТИ

Багато рослин застосовують для харчування домашніх тварин, вони корисні для їх здоров'я, а деякі рослини можуть також допомагати контролювати вагу. Дослідження показали, що екстракти рослин з високим вмістом катехінів, таких як ґаллат епіґаллокатехіну (EGCG) і галова кислота, можуть покращувати метаболізм і стимулювати окиснення жирів. Такими джерелами є екстракти зеленого чаю та виноградних кісточок. Інші рослини, такі як імбир, також можуть покращити обмін речовин, тоді як спеції, такі як кориця, впливають на кількість цукру в крові. Насіння подорожника також підтримує травлення і забезпечує контрольований вихід енергії.

Вода - достатня гідратація необхідна для правильного та ефективного функціонування всіх обмінних процесів в організмі. Собаки і коти, потребують води об'ємом близько 5% ваги тіла на добу, мало хто бере до уваги, що доступ до чистої питної води повинен бути у тварин постійно.